08 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AKYAZI’DA KUTLANDI

Her yıl düzenlenen 08 Mart Dünya Kadınlar gününde ilçe genelinde çeşitli organizasyonlarla kadınlarımız bir araya geldi.

Öncelikle Akyazı Belediyesi ve İlçe Halk Sağlığı Müdürlüğünün düzenlediği programda sağlık ve belediyede bayan çalışanlar, Akyazı Kenan Sofuoğlu Parkında bir araya geldi.

Akabinde Başkan Akcan; Akyazı Belediyesi bayan personelinin günlerini bir yemekle kutladı. Yemeğe Akyazı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa TONYALI ve Belediyenin bayan çalışanları tam kadro katıldı.

Programlara devam eden Başkan AKCAN, akşam saatlerinde Akyazı Devlet Hastanesini ziyaret ederek bayan doktor, hemşire ve çalışanların bunun yanında bayan hastaların 08 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Hastanede yatmakta olan vatandaşlarımızla ilgili bilgiler alarak, hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileğinde bulunarak onlara da çiçek hediye etti.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN; “Kadınlar bizim en değerli varlıklarımızdır “Cennet Annelerin ayakları altındadır” anlayışı ve düsturu ile hareket etmeliyiz. Onlar, narindir, güzel bakar ve güzel görürler, onları incitmemek onlara sevgi ile davranmak tüm erkeklerin görevidir” mesajını iletti.

.