a
444 90 54
Çağrı Merkezi
03 TEMMUZ’DA HALK İFTARIMIZA DAVETLİSİNİZ

Her Yıl 11 Ay’ın Sultanı Mübarek Ramazanda Halk İftarı verme geleneğini sürdüren Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesi bu yıl ki Halk İftarını 03 Temmuz 2015 Cuma günü Akyazı stadında verecek.

 

Binlerce kişinin aynı sofrada bir araya geldiği, aynı ekmeği, suyu paylaştığı Halk iftar sofralarının bir yenisini daha bu yıl ki halk iftarlarında kuracak olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Akyazı Belediyesi bu yıl düzenleyecekleri Halk iftarı için Akyazı Stadını tercih ettiler. 3 Temmuz 2015 Cuma akşamı gerçekleştirilecek olan iftar için hazırlıklara başlandığı Akyazı stadının geniş alanı sayesinde binlerce kişi rahatça iftarını yapacaklar.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Halk İftarlarında halkımızla bir araya gelmek, Ramazan coşkusunu ve bu güzel atmosferi dolu dolu hep birlikte yaşamak ve aynı lokmayı, aynı suyu, aynı yudumu paylaşmak çok güzel. İnsanlar madden ne kadar zengin de olsalar bu iftar programlarında bir araya geldiklerinde aslında tüm insanların eşit olduklarını aynı açlığı, susuzluğu paylaştıklarını ve  aynı yudumu paylaştıklarında da Yaratan Rabbimize karşı olan acizliğini hep birlikte yaşıyor bu duyguyu tadıyorlar. Böylesine önemli manevi birlikteliği olan Halk iftarlarımızın bu yıl ki etkinliği için bu duyguları yaşamak adına tüm halkımızı 03 Temmuz 2015 Cuma günü Akyazı stadında tertip edeceğimiz iftarımıza bekliyoruz” dedi.