DAVLUMBAZ YAYLA ŞENLİĞİ YAPILDI

Akyazı Belediyesi ve Dokurcun Karadenizliler derneğinin katkılarıyla düzenlenen Davlumbaz Yayla şenlikleri geçtiğimiz hafta sonu halkın yoğun katılımı ile çoşku ile gerçekleştirildi.

Şenliklere Akyazı Belediye Başkan vekili Mehmet Çakmak, Başkan Yardımcısı Mustafa Tonyalı, Ak Parti İlçe Teşkilatı başkan yardımcısı Talip Boğaz, Akyazı Belediyesi meclis Üyeleri, Kemal Özten, Alim Gül, Lütfü Kaymak,  Akyazı Muhtarlar derneği başkanı Bekir Durmuş, Akyazı Belediyesi zabıta amiri Emrullah Demirci ve Zabıta personelleri, Yurt dışından ve Yurt içinden çeşitli illerden olmak üzere çok  sayıda misafir katıldı.

 

Akyazı Belediyesi tarafından alt yapı ve üst yapı desteğinin verildiği ve Dokurcun Karadenizliler derneğinin organizasyonunda 12 - 13 – 14 Haziran Cuma, Cumartesi, Pazar günleri arasında toplam 3 gün boyunca gerçekleştirilen Dokurcun Karadenizliler derneği Davlumbaz Yayla şenlikleri bir çok yerel sanatçının katılımı ve gerek İlçe içinden gerekse de Türkiye’nin bir çok ilinden gelen misafirlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

 

Dokurcun Karadenizliler derneği Davlumbaz yayla şenliklerinde konuşma yapan Akyazı Belediye Başkan vekili Mehmet Çakmak “ Yaylarımız bizler için her zaman büyük önem arz etmektedir. Yaz aylarında göçleri ile yaylaya çıkan çok sayıda vatandaşımız var. Akyazı Belediyesi olarak yaylalarımıza hizmetimizi her zaman götürmeye devam edeceğiz. Yaylalarımızda tespit ettiğimiz önemli hususlar olan, yol çalışmalarımız, ulaşım yön ve tabela, su, elektrik, lavabo, gibi alt yapı ve üst yapı çalışmalarımızı  tamamlayıp özellikle  halkımızı tarafından büyük ilgi gören bu alanları halkımızın en iyi şekilde istifade edebileceği sosyal alanlar haline getireceğiz. Buralar halkın birbiriyle kucaklaştığı, kaynaştığı, Huzurla, yeşille ve doğa ile buluştuğu önemli yerler biz de belediye olarak bu hizmetlerimizi tüm yaylalarımıza eksiksiz bir şekilde götüreceğiz. ”dedi