AKYAZI YENİ ŞEHİR PLANLARI İLE GELİŞİYOR

 

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğünce İlçe genelinde sürdürülen alt yapı ve üst yapı çalışmaları yeni parsel yollarının da açılması ile aralıksız olarak devam ediyor.

 

İlçe genelinde şehir planına azami gayret gösteren ve her geçen gün Akyazı’ya yeni kazandırılan yollarla günden güne gelişerek değişen Akyazı’da teknik çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Akyazı Yenimahalle’de başlatılan teknik çalışmalar kapsamında yeni parsel yolları açmak ve Yenimahalle’nin şehir planını şekillendirmek üzerindeki imar alanlarının belirlenmesi yeni sokakların ve parsel yollarının oluşturulması amacıyla Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri kepçe, greyderler ve kamyonlar ile Sıcak ramazan günlerinde de dahi ara vermeden yoğun bir tempo ile çalışıyorlar.

 

Akyazı genelinde sürdürülen yeni parsel yollarının açılması çalışmaları ile her geçen gün ilçe planı olumlu anlamda değişirken mahalle ve sokaklar arasındaki ulaşım, Kamu kullanım alanları da aynı şekilde artıyor.  Akyazı Belediyesi tarafından Yeni mahalle için yapılan şehir planlamaları kapsamında açılan parsel yolları ile 5046,5048, 5050, 5051, 5052, 5053, 5054 sokaklarının birbirine bağlantıları ve ulaşımları da kolaylaşacak ve kamu kullanım alanları ile araç ve yaya trafiği de bir o kadar rahatlamış olacak. Yeni açılan parsel yolları ile  aynı zamanda ilçe genelinde daha nizami ve düzgün mahalle, cadde ve sokak görünümleri elde edilecek.