a
444 90 54
Çağrı Merkezi
BEKLENEN OTOPARK YAKINDA HİZMETİNİZDE

  Her geçen gün hızla büyüyen ve gelişen Akyazı’da, yıllardır sorun haline gelen trafik sorununu önemli ölçüde rahatlatacak olan ilçe merkezindeki Otopark çalışmalarında sona gelindi.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, ilçede yaşanan park sorununu çözmek amacıyla, Akyazı belediyesi tarafından istimlâk edilerek kamulaştırılan, Konuralp Mahallesi Yağcılar Caddesi Akbank arkasındaki2500 metrekare alanda gerekli çalışmalar yapılarak ilçeye 150 ila 200 araçlık otopark alanı kazandırılacağını belirtti.

 

İstimlak çalışmaları sona eren arsaya bugün Akyazı belediyesi İş makineleri girerek temizlik çalışmalarına başladı. Çalışları yakından takip eden Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “ilçemizde yaşanan Park sorunun çözüm yolunda çalışmalarımız sonuç verdi. İstimlak edilerek kamulaştırılan bu alanda 150 araçlık Otopark alanı İlçemize kazandırıyoruz”  Başkan Akcan; “Hızla büyüyen ve gelişen ilçemizde her gün trafiğe onlarca araç katılmaktadır. İlçede oluşan park sorununa bu otoparkımızla önemli ölçüde fayda sağlayacağımıza inanıyorum. Artık Akyazı merkezinde, 150 ila 200 adet aracın park edilebileceği ve araç sahiplerinin araçlarını günlüğü 1 TL’ye güvenle park edebilecekleri bir alana kavuşacak. Aralıksız çalışmalarını sürdüren Fen işleri ekibi Otoparkı en yakın zamanda bitirmeye çalışıyor. Otopark bittiğinde ise açılışını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz” dedi.