a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKSARTEPE PROJESİNDE İHALE YARIN…


AKSARTEPE PROJESİNDE İHALE YARIN…

 

Akyazı’da Merkeze Yakın En Yüksek Tepe…

 

Akyazı ilçesi ve çevresini 315 Rakımı ile her açıdan görebilen Aksartepe Projesinde yarın ihalesi yapılarak hız kazanacak. Ailelerin nezih bir ortamda piknik yapabilecekleri yeni bir alan olan Aksartepe projesine ait alana giden yol üzerinde çalışmalar tamamlandı.

 

Aksartepe ‘de Turizmde Yeni Yüz…

 

İlçede ve bölgede merakla beklenen Aksar Tepe mesire alanı için yarın yapılacak ihale ile Mesire Yeri, Kır Lokantası, Kır Kahvesi, Yöresel Ürünler standı satış yerleri ve yine cam teras gibi turizm açısından önemli bir kazanım sağlanacak.

 

Aksartepe Bölgenin uğrak yeri olacak…

 

Özellikle yaz aylarında serin ve manzarası ile tüm Akyazılar ve misafirler ayrıca için Aksartepe üzerinde yapılacak olan Aksartepe Mesire alanı projesinin yanısıra birçok kapalı ve açık oturma alanları, otoparkları, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları ve bisiklet yolları, piknik alanları barındırmakla birlikte karşısında Akyazı manzarası, tertemiz havası ve doğasıyla arka kısmında dağlardan gelen orman kokusu ile muhteşem bir sosyal alan olarak Akyazı’nın hizmetine kısa bir süre içerisinde sunulması hedefleniyor.   

 

Başkan Akcan; “Aksartepe, Turizm Açısından Önemli Bir Gelişme”…

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan proje ile ilgili “İlçemizin en önemli Turizm destinasyonlarından olacak olan Aksartepe projesi ile ilgili çalışmalarımız hızlandı. Bir çok yerde projelerimize devam ediyoruz. Ancak; Aksartepe Projemiz bizim turizm açısından da çok önem verdiğimiz bir proje, dolayısıyla halkımızın yanında, ilçemize ziyarete gelen misafirlerimizin de uğrak yeri olacak bu proje için Mesire alanı projesi içerisinde birçok kapalı ve açık oturma alanları, otoparkları, çocuk oyun grupları, yürüyüş yolları ve bisiklet yolları, piknik alanları işlemlerimizi önemsiyoruz. Yol çalışmalarını bitidik. Yarın ihalesi yapılacak olan proje Akyazı’mızın tanıtımına da çok önemli bir katkı sağlayacak. Böylelikle  bu çalışmaların bitiminden sonra Akyazı ve  çevre ilçelerinde görülebileceği manzarasıyla adından söz ettirecektir. Sakarya genelinde gezilecek ve görülecek yerler anlamında bu proje ilçe turizmi açısından önemli bir gelişmedir. Akyazı’nın her geçen gün gelişmesi ve daha yaşanabilir hale gelmesi için çalışmalarımızı artan bir tempo ile devam ettiriyoruz” dedi.