a
444 90 54
Çağrı Merkezi
KURBAN KESİM YERLERİ HEM DENETLENİYOR HEM DE İLAÇLANIYOR

 

 

Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri ve Zabıta müdürlüğünce Akyazı’da kurban kesimi yapılacak yerlerin ilaçlama ve temizlik denetim çalışmaları devam ediyor.

 

Akyazı Belediyesine dilekçe ile kurban kesimi yapacağını beyan eden şahısların kesim haneleri Akyazı Belediyesi Zabıta ve Sağlık İşleri ekiplerince hem denetleniyor hem de ilaçlamaları yapılıyor.

 

Sağlık Ekipleri ilaçlamanın ardından kesim hanelere kurban hisselerini koymaları için büyük boy poşetleri kesim yapacağı sayıya göre iş yeri sahiplerine veriyor.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; “Bayramın en güzel şekilde geçmesi için belediye olarak tüm imkânlarımız ile çalışıyoruz. Kesim yerlerinin temizlik ve güvenlik bakımından kurallara uyması için ekiplerimiz sürekli denetimde. Vatandaşlarımız kurban atıklarını gelişi güzel yerlere atmasın diye kurban atıklarını bayram boyunca ekiplerimiz tarafından toplanmakta olacak. Atıkların alınması için Belediyemiz çözüm masası hattı 444 90 54 numaralı telefonu arayarak yer bildirmeleri yeterli olacaktır. Şimdiden Akyazılı vatandaşlarımın bayramını kutluyorum.” Dedi…