a
444 90 54
Çağrı Merkezi
56. AKBALIK TARİHİ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

56. sı Düzenlenen Akyazı Belediyesi Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri bu yılda güreşçilerin ve izleyenlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

650 den fazla güreşçinin katıldığı ve bu yıl Akyazı Belediyesinin katkıları ile uzun bir aradan sonra tekrar hayata döndürülen 56. Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri izleyenlerden tam not aldı.

Geçtiğimiz sene ağalık seçimini kazanan Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Öztürk ilk defa gerçekleştirdiği Akbalık Ağalık görevini başarı ile gerçekleştirdi ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan önümüzdeki 57. Si düzenlenecek olan Akbalık Pehlivan Güreşleri için Ağalık Görevini tekrardan Mehmet Öztürk’e verdi.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Güreş Ağası Mehmet Öztürk, Akbalık Mahalle Muhtarı Rüstem Bilgi, Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Ahmet Tutar,  İlçe Müftüsü İzzet Şener, İnönü mahalle Muhtarı Mustafa Aydın ve birçok meclis üyesinin katılımı ile Akbalık Güreş sahasının yanında bulunan cami önünde kurban kesimi ve ardından Akbalık efsane Güreşçisi Mustafa Bük mezarının başında yapılan dualar ile 56. Sı Düzenlenen Akbalık güreşleri başlamış oldu.

Güreşlere Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Akyazı Kaymakam v. Mehmet Fatih Çiçekli,  Sakarya Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Güreş Ağası Mehmet Öztürk, 22-23 dönem milletvekili Recep Yıldırım, Milletvekili Zihni Açba, Milletvekili adayı Ali İnci, Mehmet Selçuk, Belediye başkanları, Yardımcıları, Siyasi parti başkanları, ilçe spor müdürü Adem Altun çok sayıda güreş sever katıldı.

14 Kategoride gerçekleştirilen Güreş müsabakaları küçük boyların el bağlaması ile başladı. Kıyasıya süren güreşler izleyicilere heyecan dolu anlar yaşattı.

Baş Pehlivanlar er meydanına Ay Yıldızlı forma ve Türk Bayrağı açarak selamlama yürüyüşü yaptılar. Ardından kıyasıya mücadele veren baş pehlivanlar final maçına İsmini yazdıran Salih Erdinç Ve Nedim Güler oldu.

Zorlu mücadelenin ardından Salih Erdinç 56. Akbalık Yağlı Güreşleri Baş Pehlivan 1. Oldu. Akyazı Belediyesi Baş Pehlivan, Baş Altı ve Büyük Ortaboy kategorilerine altın kemer verildi. Eski Akbalık güreş ağası İdris Caymaz ise her kategori birincilerine 500 er TL hediye verdi. Gün boyu Akbalık Ağası tarafından çay ve yemek ikramında bulunuldu.

56. Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri harika görüntüleri ile son bulurken güreşçiler ve izleyenler tarafından tam not aldı.

 

 

 

 

 

DERECE YAPAN GÜREŞÇİLER

 

MİNİK-I

 

Özgür Alsan

Can Topçu

Engin Aktaş

Burak Büyükkaya

 

MİNİK-II

 

A.Erkan Avcıoğlu

Abdurrahman Mutlu

Ertuğrul İgan

Efe Atıcı

 

TEŞVİK-I

 

Yasin Yeşil

Yusuf Kırat

Emre Boz

Koray Yılmaz

 

TEŞVİK-II

 

Hüseyin Şenol

Murat Gonca

Engin Atar

Hamza Özer

 

TOZKOPARAN

 

Mustafa Can Erdem

Semih Karagöl

A.EfeSönmezgil

Ozan Kıl

 

AYAK

 

Ensar Bıyık

M.Fuat Batu

Bayram Berk Karacan

Mehmet Kırat

 

DESTE KÜÇÜK

 

Erkan Taş

Berkay Büyüç

Mustafa Yanal

Muharrem Emir

 

DESTE ORTA

 

Serdar Yıldırım

Ahmet Göz

Enes Doğan

Atakan Eser

 

DESTE BÜYÜK

 

Tufan Güzel

Engin Akit

Evren Çamoğlu

Hüseyin Soğukoğlu

 

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK

 

Muhammed Can Kuzay

Serkan Dedemoğlu

Cüneyt Çatak

Serkan Yatkın

 

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK

 

Hasan Can Güzeller

Osman Hazar

Yaşar San

Murat Keskin

 

BÜYÜK ORTA

 

Mustafa Doğan Özkaya

Rıdvan Kaya

Alparslan Tekmen

Metin Alparslan Temizce

 

BAŞ ALTI

 

Hamza Özkaradeniz

Cengizhan Şimşek

Süleyman Başer

Mustafa Yeşilsancak

 

 

BAŞ

 

1.Salih Erdinç

2.Nedim Güler

3.Kürşat Korkmaz

4.Süleyman Aykırı