a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI ÇOCUK KİTAPLARI – İMZA GÜNÜ ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR…

Kültür ve turizm Bakanlığının katkılarıyla Akyazı’da ilk kez gerçekleştirilecek olan Akyazı Belediyesi Çocuk Kitapları İmza Günleri etkinliğinin ilki 14-15-16 Mayıs 2018’de Akyazı Kılıçoğlu düğün salonunda yapılacak.

Akyazı Belediyesi Çocuk Kitapları İmza Günleri etkinliğinin ilki Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü koordinasyonunda 14 Mayıs 2018 Pazartesi 15 Mayıs 2018 Salı ve 16 Mayıs 2018 Çarşamba tarihlerinde saat 10.30 ile 16.30 arasında Akyazı Kılıçoğlu Düğün salonunda Akyazı Kılıçoğlu Düğün salonunda gerçekleştirilecek.


Etkinlik kapsamında çocukların severek okuduğu masal, hikâye, roman gibi kitaplarda onların hayal dünyalarına hitap eden yazarlar İbrahim Ünsal Uçar, Yaşar Koca, Erdoğan Car, Bilal Özbay Akyazı’ya gelerek imza günü düzenleyecek.


Gelecek yıllarda da devam ettirilecek olan Akyazı Belediyesi Çocuk Kitapları İmza Günleri etkinliğini kapsamında birçok çocuk kitabı kitap günlerinde tanıtılarak sevilen birçok yazar da Akyazılılarla buluşacak.


Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “Bölgemizde yaşayan okul öncesi ilkokul ve ortaokulda öğrenim gören çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, sevdirmek amacıyla 16-15-16 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akyazı Belediyesi 1.Çocuk Kitapları- yazar günleri etkinliğini düzenleyeceğiz.  İnsan Beyni okuyarak beslenir bilgilenir. Bu amaçla ve bu bilinçle yola çıktık. Çocuklar bu kitap günlerinde okumanın hayatlarında düzenli bir kazanım olduğu bilincine varacaklar seçtikleri ve aldıkları kitapları da yazarlara imzalatacak sevdikleri yazarlarla hatıra fotoğrafı çekilebilecekler.” dedi