a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI’DA KAVŞAKLAR YENİLENİYOR

Akyazı Belediyesi tarafından “Yeni Akyazı” Sloganıyla başlatılan dönüşüm çalışmaları Akyazı’nın meydan ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde çalışmalar devam ediyor.

Kızılay Meydanı’nda İlk Çalışma Başlatıldı
Akyazı Belediyesi trafiğin yoğun olduğu bölgelerde yürüttüğü çalışmalar kapsamında ilçemiz Ömercikler Mahallesi’nde Kızılay Meydanı olarak bilinen Yahyalı Caddesi, 8020 Sokak, 8024 Sokak Ve 8043 Sokağın kesiştiği kavşakta yeni düzenlemeler kapsamında ilk çalışmalar başlatıldı.


Akyazı Belediyesi Kızılay meydanında ki trafik karmaşışına son vermek ve şehrin önemli noktalarını daha güzel hale getirmek amacıyla yeni düzenlemeleri başlattı. Yeni düzenlemeyle kavşak içerisinde gidiş ve geliş yollarının değişmesi, şerit ve tabela yönlendirme ve araçlar için cep parklar oluşturulacak.


Gazi Süleyman Paşa Camii Rekreasyonun Devam Ediyor…
İlçemizin simgelerinden olan ve Türkiye Cumhuriyetinin ilk büyük kubbeli camisi olma özelliğini taşıyan Gazi Süleyman Paşa Camii çevre düzenlemesi aralıksız devam ediyor. Cami çevresindeki yıkım çalışmaları sona erdikten sonra zemin düzeltme çalışmaları, Alt yapı ve drenaj sisteminde sona gelindi.

Sırada Hamam Meydanı Var
Trafik karmaşasına çözüm olmak adına Kızılay Meydanı çalışmalarından sonraki adım Hamam Meydanı olarak bildiğimiz Necati Temek Caddesi, 8043 Sokak, 8019 Sokak ve 9050 Sokağın kesiştiği kavşakta yeni düzenlemeler başlatılacak.