a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİ YEREL BULUŞMA TOPLANTILARI YAPILDI.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan 2014 Yerel Seçimlerinden bu zamana kadar geçen sürede Akyazı Belediyesi’nin tüm faaliyet ve çalışmaların anlatıldığı toplantıda ilçenin önde gelen kurum ve kuruluşları ile Yerel Buluşmalar toplantısında bir araya geldi.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan 2014 Yerel Seçimlerinden bu zamana kadar geçen süre içerisinde Akyazı Belediyesi tarafından gerçekleştirilen faaliyetler bunlarla birlikte hedeflenen ve yapılmakta olan projelerin anlatıldığı yerel buluşmalar toplantısı kapsamında 10 – 11 Nisan 2018 günü sabah ve Akşam yapılan toplantılar ilçenin önde gelen isimleri ile bir araya geldi.

 

Toplantılara Akyazı İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolu başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Kurucu Üyeleri ve geçmişte görev yapanlar, Mahalle Temsilcileri, Oda Başkanları ve Yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, İmamlar, Muhtarlar, Okul Müdürleri, Dernek, Okul Aile Birlikleri, Sendika ve tüm Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yönetimleri katıldı.

 

Toplantılarda Akyazı Belediyesi tarafından hazırlanan tanıtım filmi katılımcılara izletilirken aynı zamanda yemek ikramında da bulunuldu.

 

Yerel buluşmalar toplantılarında tanıtım filminin gösterilmesinden sonra selamlama konuşması yapan Akyazı Belediye Başkan Hasan Akcan “ Hizmette sınırımız yok izlediğiniz film yapılan çalışmaların sadece bir kısmı. Akyazı’nın geleceği için 40 – 50 yıllık projelerimizin çoğu hazır 5 adet kentsel dönüşüm projelerimiz var. Belki bizim ömrümüz bu projeleri hayata geçirmek noktasında yeterli olmaz ama bizlerden sonra görevi devir alacaklar için bu projeleri hazırlayarak Akyazı’nın geleceği için önemli işlere imza atıyoruz. Bizden sonra görev alanlar hazır projeleri hayata geçirecekler. Yaptığımız önemli projeler var ama bunların dışında tabii ki eksiklerimizde var her şey zamana ve paraya dayalı, her şeyin bir sırası vardır. Bizler Hizmet adına mesai kavramı gözetmeksizin 7 / 24 bütün gücümüzle bu eksiklikleri gidermeye her zaman çalışıyoruz. Binalar yapıyoruz, Yollar yapıyoruz fakat asıl bu hizmetlerin yapıldığı yerde asıl olması gereken sevgi hoşgörü birlik beraberlik ve kardeşlik duygularıdır. Eğer bunları oluşturamıyorsak yapılan hizmetlerin hiçbir değeri kıymeti yoktur. Allah Ülkemizi düşmanların şerrinden muhafaza etsin Ülkemiz zor dönemlerden geçti. Ama bu zor dönemlerin üstesinden gelmemizin ve atlatmamızın en büyük nedeni birbirimize olan kenetlenmemizdi. Ülkemizin birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu şu zamanda bizler bir ve beraber olmalıyız, birbirimize destek vermeliyiz, kenetlenmeliyiz. Akyazı için göreve geldiğimiz zamandan beri en çok üzerinde durduğumuz konulardan biri de budur. Ülkemizin tüm Müslümanların buna ihtiyacı vardır. Bunu oluşturmak için Kaymakamlık, Emniyet, Jandarma, Adliye, Muhtarlar,  Sivil Toplum Kuruluşları, Odalar, yani tüm kurum ve kuruluşlar her kesimden herkes ile hasbihal etmeye çalıştık. Yaratandan ötürü herkese sevgimiz saygımız hoşgörümüz vardır. Akyazı’da da bunu oluşturmaya çalışıyoruz. Bizler her zaman bu anlayış ile ve bu duygularla görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. “ dedi.

 

 

Akyazı İlçe Başkanı Feyzi Bora “İlçe Belediye Başkanımız Sayın Hasan Akcan ile göreve geldiğimiz 30 Mart 2014 Seçimlerinden bu yana İlçemizin gelişmesi, güzelleşmesi daha güzel imkânlara sahip olması için elimizden ne geliyorsa yaptık ve aynı şekilde de yapmaya devam ediyoruz. 2014 seçimlerinden bu yana toplam 4 Yıl içerisinde Akyazı’ya yapılan bazılarının gözle gözüktüğü ama bazılarının da ufak görüldüğü yâda algılandığı hizmetlerin maddi karşılığını tekrar tekrar toplayıp hesapladığımızda yaklaşık 150 Milyon lirayı buldu. Akyazı 15 Yılda kavuşamadığı asfaltın kat kat fazlasında 4 yılda ulaştı. Halen hizmetlerimiz sürüyor, sürecekte. Bu hizmetler Akyazı için Akyazı’nın gelişmesi için” dedi