a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİ ÇOCUK ATÖLYESİ KURULUYOR

 

Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce kurulan Akyazı Belediyesi Çocuk Kulübü Dokurcun ve Beldibi ilköğretim okullarında kukla gösterisi ve çocuklara yönelik eğlenceli şovlar gerçekleştirdi.

Yaklaşık 50 dakikalık seanslar halinde gerçekleştirilen etkinliklere Ana sınıfından 5. sınıfa kadar olan öğrenciler katılırken Lise öğrencileri de Akyazı Belediyesi Çocuk Kulübünden kendilerine yönelik etkinlikler hazırlamalarını istediler.

Akyazı Belediyesi adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından oluşturulan çocuk kulübü, İstanbul Üniversitesi akademisyenlerinden, Yrd. Doç. Erkan Tansı önderliğinde çocuklara unutamayacağı dakikalar yaşattılar. Kendileri için yapılan etkinlikten oldukça memnun kalan çocuklar sürekli olarak isteklerde bulunarak seans sürelerini uzattırdılar.

Program sonunda ise etkinlikle ilgili görüşlerini paylaşan çocuklar “Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan Amcaya çok teşekkür ediyoruz, çok güzel bir gün geçirdik. Her zaman bu etkinlikleri yapmasını istiyoruz.“ dediler

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün yaptığı açıklamada bundan sonra bu tür etkinliklerle özellikle merkez dışında ki öğrencilerimize birlikte olacağız. Kukla, Tiyatro, Sinema gösterilerinin yanı sıra çeşitli sanat ve atölye çalışmaları da yapacağız. Başkanımızın talimatıyla birçok çocuk projesine imza atacağız. İnşallah ” dediler.