a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI KENT KONSEYİ 2018 YILI MART AYI TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 Akyazı Kent Konseyi 2018 yılı Mart ayı toplantısı Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğünde yapıldı.

 

Her ay mutad bir şekilde gerçekleştirilen Akyazı Kent Konseyi yürütme kurulu toplantıları bu ay aynı zamanda yürütme kurulu üyesi  Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

Kent Konseyi 2018 yılı Mart ayı toplantısı ilk olarak Kent Konseyi Başkanı Hasan AKCAN tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı. Başkan Akcan’ın ardından Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin ÖZYİĞİT tarafından toplantı gündem maddeleri okundu.

 

Toplantıya Akyazı Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin Özyiğit, Akyazı Ticaret Odası Başkanı Şinasi Bayraktar, Akyazı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emin Üstün, Akyazı Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, Akyazı Toplum Sağlığı Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, Akyazı Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Durmuş, Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Abdullah Hikmet Kurt, Akyazı Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Ela Özten, Akyazı Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı  Handan Bilgiç, Akyazı Belediyesi Arge Proje Koordinatörü Can Soyhan, Akyazı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Müdürü Sabri Damar ve Akyazı Kaymakamlığı Yazı işleri Cengiz Bilgin , Akyazı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tutar katıldı.

 

Gündemin 1.maddesi olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı kapsamında yapılması planlanan “ Kentimiz Binyıl Kalkınma Hedefleri Destekliyor” hibe projenin Kent Konseyi Genel Sekreteri Yasemin Özyiğit tarafından sunumu yapıldı. Proje Sorumlusu Mehmet Can SOYHAN tarafından gerekli açıklamalar yapılarak, Madde kullanımı ile mücadele konusuna yönelik hazırlanacak projenin Kent Konseyi Yürütme Kurulunda kabul edilerek Belediye Meclisinde görüşülmek üzere havalesine karar verildi.

 

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi A. Hikmet Kurt Madde kullanımı ile mücadele konusunda her mahallede eğitim ve sohbet verilmesi ile ilgili öneride bulunarak gerekli çalışmalar yapılmasına karar verildi.

 

Kent Konseyi Engelli Meclis Başkanı Handan BİLGİÇ tarafından Özel Eğitimli öğrenciler için “Kitaplık Bizden, Okuması Sizden”  Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesinin sunumu gerçekleştirildi.  Akyazı Kent Konseyi üyeleri tarafından bu projenin hemen başlatılmasına karar verildi. Bu projede Akyazı’da bulunan Özel Eğitim Öğrencilerinin sınıflarına Belediye tarafından kitaplıklar yaptırılacak ve öğrencilerin faydalanması sağlanacak. 

 

Ayrıca; İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından tansiyon ve şeker ölçümü, ağız ve diş sağlığının yapılmasına, ayrıca S.A.B.A.H Derneği tarafından afet bilinci eğitimi verilmesi faaliyetleri yapılması hakkında da karar verildi.