Akyazı Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Akyazı Belediyesi Mart Ayı Meclis Gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na Bağışlayacak

Akyazı Belediye Meclisi 06.03.2018 Salı günüSaat 14.00’te 5393 sayılı Belediye Kanununun 20.maddesi uyarınca Akyazı Belediyesi Başkanı Hasan Akcan Başkanlığında, meclis üyelerinin çokluğunun katılımı ile Belediye meclis salonunda toplanarak Mart ayı meclisi toplantısını gerçekleştirdiler.

Toplantıda üç ana gündem ve bir ilave gündem görüşülerek Akyazı Belediyesi Meclisi tarafından karara bağlandı.

Akyazı Belediyesi Mart Ayı Meclis Gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na Bağışlayacak

1-Meclis hukuk komisyonuna üye seçimi yapılması teklifinin görüşülmesi, MHP Meclis Üyesi Murat Özden Boşalan Üyeliğe MHP Meclis Üyesi Harun Köymen Oy birliği ile seçildi.

2-Mülkiyeti idaremize ait G25-d-13—e-b Pafta 205 Ada 1 no’lu Parselde bulunan 15.849,34 m2’lik taşınmazın üzerine “futbol okulu ve spor kompleksi” yapılması kaydıyla 30 yıla kadar sınırlı ayni hak tesis işleminin gerçekleştirilebilmesi için Belediye Başkanına ve Belediye Encümenine yetki verilmesi teklifinin görüşülmesi, Arsayı alan firmanın Spor kompleksi şartı ile oy birliği ile kabul edildi.

3-İlçemiz sınırları içerisinde Beldeden Mahalleye dönüşen Altındere, Dokurcun ve Kuzuluk mahallelerinde yeni Mahallelerin kurulması ile ilgili hazırlanan hukuk komisyon raporunun görüşülmesi, Hukuk Komisyonuna Oy birliği ile Havale edildi.

Ek Madde:

4-Akyazı Belediyesi Mart ayı meclis oturumunun tüm gelirlerini Mehmetçik Vakfına bağışlama teklifi oy birliği ile kabul edildi.