a
444 90 54
Çağrı Merkezi
FEN İŞLERİ TEKNİK EKİPLERİ İLÇE GENELİNDE ALT YAPIYI GÜÇLENDİRİYOR

 

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü teknik ekiplerince ilçe genelinde alt yapı güçlendirme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

 

Çalışmalar kapsamında farklı ekipler halinde ilçe geneline yayılan ekipler bir yandan olası su taşması, heyelan riski, yağmur suyu hattı yetersiz olan yerleri tespit ederek bu noktaları plan ve programa alıyor öte yandan da plan ve program dâhilindeki yerlerin onarım çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

 

Kuzuluk Fabrikalar Mahallesinde 500 ‘lük Büz çalışması


Akyazı Kuzuluk Mahallesi Fabrikalar bölgesinde bulunan alanda 60 metrelik bir bölümde oluşan ihtiyaç kapsamında 500 ‘lük büz döşeme çalışması yapan ekipler bu noktada ayrıca gerekli tamirat çalışmalarını da hızla tamamlayarak alt yapıyı güçlendirdiler.

 

Kuzuluk Mahallesi Eski postane sokağında 220 metre 400’lük ve 300’lük Büz çalışması


Alt yapının yetersiz olduğu noktaların belirlenmesi ve bu alanları hızla güçlendirilmesi çalışmalarını da hızla yürüten ekipler çalışmalar kapsamında Kuzuluk Mahallesi eski Postane’nin olduğu sokakta 100 metresi 300’lük 120 metresi 400’lük olmak üzere toplamda 220 Metre yeni büz döşeme çalışmasını tamamladılar.

 

Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi çevresinde alt yapı tamirat ve güçlendirme çalışmaları sürüyor.


İlçenin Sosyal ve Kültürel etkinlikler kapsamında önemli bir tesisi olan ve özellikle Engelli vatandaşlarımızın da sıklıkla kullandığı Akyazı Sosyal Gelişim Merkezi çevresinde bulunan mevcut alt yapıda zaman aşımı ile oluşan hasarların en aza indirilmesi ve ayrıca alt yapının yetersiz olduğu yerlerin güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında bu noktada da 500’lük korige boru çalışmaları ve mevcut alt yapıda tamirat çalışmaları hızla tamamlanıyor.