a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI’DA 10 KASIM ATATÜRKÜ ANMA TÖRENİ YAPILDICumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 79.yılında tüm yurtta olduğu gibi Akyazı’da da yapılan anma etkinlikleri kapsamında anıldı.

 

10 Kasım 1938’de vefat ederek ebedi âleme göç eden Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Akyazı’da da yapılan anma etkinliği ile Akyazı tören alanında anıldı.

 

Törene Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaylı, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Cumhuriyet Başsavcısı Bahadır Altan Bayındır, Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü adına Komiser İshak Göz, Akyazı Jandarma komutanı Mustafa Hekimoğlu, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı Gaziler Dernek başkanı Recep Başkara ve Dernek üyeleri, Siyasi parti başkanları, Oda başkanları, Daire amirleri, Akyazı Emniyet, Jandarma ve Zabıta görevlileri, Akyazı Belediyesi ve Akyazı Kaymakamlığı personeli, Basın mensupları, çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

 

Atatürk’ü anma Programı ilk olarak Çelenk koyma töreni ile başladı Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi’nin çelenk koyma töreninin ardından saatler tam 09.05’i gösterdiğinde 79 yıl önce Atatürk’ün vefat ettiğinde çalan sirenlerin olduğu an gibi tüm Türkiye’yi yasa boğan o an yeniden canlandı. Sirenlerin ardından Atatürk’ün manevi huzurunda 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. Programın ardından saat 10.00’ da Akyazı Anadolu Lisesi tarafından 10 Kasım Anma etkinlikleri kapsamında hazırlana programı izlemek üzere tüm protokol üyeleri Akyazı Sosyal Gelişim Merkezine geçtiler. Akyazı Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiirler ve Atatürk’ün  çok sevdiği sarı zeybek adlı zeybek oyunları izleyenlerin beğenisini kazandı.