a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİNDEN 6000 KİŞİLİK AŞURE DAĞITIMI ETKİNLİKLERİNE YOĞUN KATILIM


Akyazı Belediyesi Geleneksel Aşure Günü etkinlikleri bugün Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde ve Akyazı Kapalı Pazaryeri önünde, Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Akyazı Jandarma komutanlığı, Akyazı Devlet Hastanesi, Akyazı Adliyesinde yapılan ve halkın yoğun katılım gösterdiği 6000 kişilik Aşure ikramı ile devam ettirildi.

Aşure dağıtımı etkinliklerini aralıksız sürdüren Akyazı Belediyesi Hicri Takvimin ilk ayı olan mübarek Muharrem ayında olunması vesilesi 19 Ekim Çarşamba günü bugün öğlen namazının ardından Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde ve Akyazı Kapalı Pazaryeri önünde, Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Akyazı Jandarma komutanlığı, Akyazı Devlet Hastanesi, Akyazı Adliyesinde olmak üzere bir çok noktada 6000 kişilik aşure dağıtımı yapıldı.


Geçtiğimiz hafta da ilçe genelinde bir çok mahallede ve Cuma namazı çıkışında Aşure dağıtımı yapan Akyazı Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü ekipleri; Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın da  talimatı ile harekete geçerek bugün de Akyazı Gazi Süleyman Paşa Camii önünde ve Akyazı Kapalı Pazaryeri önünde, Akyazı İlçe Emniyet Müdürlüğü, Akyazı Jandarma komutanlığı, Akyazı Devlet Hastanesi, Akyazı Adliyesinde olmak üzere 6000 kişilik  Aşure ikramı ile Geleneksel Aşure ayı etkinlikleri kaldığı yerden devam ettirildi. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’ın da katıldığı etkinlikte başkan Akcan vatandaşlara kendi eli ile aşure ikramında bulundu.


Geleneksel Aşure Etkinliklerine Başkan Hasan Akcan ile birlikte, Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak, Akyazı Ak Parti İlçe Teşkilat Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Belediyesi Meclis üyeleri, Akyazı Ak Parti Kadın kolları, Ak Parti İlçe Gençlik Kolları, Ak Belde A.Ş. Müdürü Nail Kahveci, Akyazı (ATSO)Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, Akyazı Belediyesi personeli çok sayıda vatandaş katıldı.


Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan "Akyazı Belediyesi tarafından artık gelenekselleşmiş olan ve her yıl mübarek muharrem ayında tekrar ettirilen Aşure günümüzü, halkımızın yoğun teveccühü ve katılımıyla bu yılda gerçekleştirmenin birlik ve beraberliğimizi pekiştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu  Mübarek ay da paylaşmanın verdiği sevinç hepimizin gönüllerine yansıdı. Hepimiz aynı yiyeceği paylaştık. Paylaşmak kardeşliktir anlayışı ile Bu manevi duyguyu paylaştıkça artan mutluluğu rabbim tüm Müslümanlara yaşatsın. Tüm halkımızın Mübarek muharrem ayı hayırlara vesile olsun. “dedi.