a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKBALIK GÜREŞLERİ ORGANİZASYON KOMİTESİ TOPLANIYOR.

 

Akyazı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenerek yoğun ilgi ve katılım gören ve bu yılda 54. düzenlenecek olan Akyazı Akbalık Ayşecik Yağlı Pehlivan güreşlerinin Organizasyon toplantısı yarın saat:11.00’de Akyazı Kenan Sofuoğlu Aile parkında yapılacak.

 

10 Temmuz’da Akyazı Akbalık Güreş alanında yapılacak yağlı Pehlivan güreşlerinin bu yıl ki organizasyonuna katılacak Pehlivanlar  hazırlık ve organizasyonun planlanması  adına 03 Haziran 2016 Cuma günü saat 11.00’de Akyazı Kenan Sofuoğlu Aile parkında ki basın toplantısında Organizasyon komitesi ile toplantıda bir araya gelecekler.

 

Akyazı Kaymakam’ı Kamuran Mustafa Ballı, Akyazı Belediye başkanı Hasan Akcan ve Akbalık Güreş Ağası İdris Caymaz’ın önderliğindeki Organizasyon komitesi Akyazı Kenan Sofuoğlu Aile Parkında  toplanacak. 03 Haziran 2016 Cuma günü yapılacak olan toplantıya gecen yılın Kırkpınar baş pehlivanı Orhan Okulu, Osman Aynur, Recep Kara, Faruk Akkoyun, Süleyman Aykırı, Serhat Balcı, Abdullah Güngör, Serkan Serttürk, Mustafa Kemal Karaboga , Salih Erinç, Ömer Aslantaş,  Sakarya’nın Baş pehlivanları, Ahmet Kavakçı, Murat Hikmet, Mahmut Kavakçı, Ümit Balta, Mustafa Başdemir ve diger illerden misafirler  olarak gelen birbirinden değerli bir çok pehlivan, ayrıca Akbalık yağ güreşlerinin başlamasına vesile olan ve  en büyük emeğe sahip Unutulmaz başpehlivanlarımız Zülküf Karabulut ve Ordulu Mustafa’nın aileleri de  katılacak.

 

Toplantıda ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor koordinatörü Adnan Bilgiç’te katılarak organizasyon ile alakalı Akyazı Belediyesi Spor işleri Koordinatörü Sait Okur ile ve Akyazı Belediyesi ile bilgi alışverişinde bulunacak.

 

Yağlı Güreşlerin olmazsa olmazları güreş alanındaki güreşçileri ve izleyenleri sözleri ile coşturan, hem güreşçilere hem de izleyenleri keyifli bir havaya büründüren cazgırlarda organizasyonun toplantı ayağında unutulmadı. Kırkpınar Baş Cazgırı Şükrü Kayabaş ve Erkan Kocasakal ile birlikte Kırkpınar Davul-Zurna ekibi de Cuma günü ilçeye gelecek ve Akyazı Çarşı içinde Kaymakam Ballı, Başkan Akcan, Güreş ağası, Cazgırlar ve Pehlivanlarla birlikte yürüyüş yaparak halk ile buluşacaklar. Güreşçilerin Akyazı’ya gelişi ve toplantı ile ilgili program Tek Rumeli tv den de canlı olarak ekranlara gelecek.

 

Toplantı’da ayrıca Akyazı Belediyesi Güreş Takımında ulusal kategoride başarı elde etmiş güreşçilere de Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ve Akbalık Güreş Ağası İdris Caymaz tarafından ödül verilecek.