a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİ 53. AKBALIK YAĞLI GÜREŞLERİ YAPILDI

 

Akyazı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yılda 53.sü gerçekleştirilen Akyazı Belediyesi Akbalık Ayşecik yağlı güreşleri Akyazı Akbalık Mahallesi'nde güreş alanında 14 kategoride düzenlenen etkinliğe çeşitli illerden 508 sporcunun katılımıyla yapıldı.

Akyazı Belediyesi Akbalık Ayşecik yağlı güreşlerine, Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, Karapürçek Kaymakamı Yusuf İzci,Karapürçek belediye başkanı Orhan Yıldırım , Söğütlü belediye başkanı Hüseyin Genç, Jandarma ilce komutanı .Mustafa HEKİMOGLU ve ilçe Emniyet müdürü Murat Bal, İl Gençlik spor Müdürü  Bülent Kasım, Akyazı MYO adına öğretim görevlisi Yrd. doçent İhsan Küçükrendeci, Akyazı devlet hastanesi baş hekimi Yavuz Tepeçınar, İlce toplum sağlığı müdürü. Gülşah Yılmaz, Akyazı orman işletmesi müdürü Mehmet Çalışkan, Ak Parti Sakarya Millet vekili adayları Mustafa İsen, Recep H.Eyüboğlu, Ak Parti İlçe başkanı Feyzi Bora, MHP ilçe başkanı Ali Doğan Eroğlu, MHP Milletvekili adayı Zihni Açba, Muhtarlar dernek başkanı Bekir Durmuş, Kırkpınar başpehlivanı eski güreşçi Reşit Karabacak, Bursa Büyükşehir belediyesi spor genel koordinatörü ayni zamanda Hamit ve Adem Altun'un dayıları Kazım Aydın, Akyazı Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Çakmak ve Mustafa Tonyalı katıldı.

Yaklaşık 12 saat süren müsabakalar sonunda başpehlivanlığı Ordu'dan katılarak, İzmitli rakibi Faruk Akkoyun'u mağlup eden Recep Kara kazandı. Başaltında Akyazılı Abdülhamit Altun, büyük ortada Okan Yavaş, küçük orta büyük boyda Yiğit Yılmaz, küçük orta küçük boyda Ali Kazım Yavuz, deste büyük boyda Akyazılı Semih Yazıcı, deste orta boyda Alparslan Tekmen, deste küçük boyda Erdal Duman, ayakta Ömer Karadeniz, tozkoparanda Serdar Yıldırım, teşvik 2'de Ömer Ağtaş, Teşvik 1'de Mahsun Bilgiç, minik 2'de Ömer Faruk Kırat ve Minik 1'de Cengiz Doğan birinci oldu.


SONUÇLAR ŞÖYLE OLDU

BAŞ (34 GÜREŞÇİ)

1-     Recep Kara (Ordu)

2-     Faruk Akkoyun (Kocaeli)

3-     Ali Rıza Kaya (Amasya)

Serhat Balcı (Samsun)

BAŞALTI (31 GÜREŞÇİ)

1-     Abdülhamit Altun (Akyazı)

2-     Yusuf Tatlı (Gölcük)

3-     Ragıp Çokan (Akyazı)

Nedim Gürel (Kocaeli)

BÜYÜK ORTA (39 GÜREŞÇİ)

1-     Okan Yavaş (Bursa)

2-     Ertuğrul Dağdeviren (Balıkesir)

3-     Savaş Tan (Akyazı)

Rıfat Poyraz (Kocaeli)

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK BOY (42 GÜREŞÇİ)

1-    Yiğit Yılmaz Cilo

2-    Rıdvan Fidan

3-    Emre Karabacak

Oğuzhan Tekman

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK BOY (63 GÜREŞÇİ)

1-     Ali Kazım Yavuz

2-     Faruk Turan

3-     Kadir Karaman

Ünal Ünlü

DESTE BÜYÜK BOY (17 GÜREŞÇİ)

1-     Semih Yazıcı (Akyazı)

2-     Metin Alpaslan Dernizce

3-     Tunahan Özgül

Abdülkadir Çakmak

DESTE ORTA BOY (35 GÜREŞÇİ)

1-     Alpaslan Tekmen (Karapürçek)

2-     Şerafettin Gezer

3-     Onur Susuz

Fehim Nalbant

DESTE KÜÇÜK BOY (35 GÜREŞÇİ)

1-     Erdal Duman

2-     Bayram Ali Han

3-     Onur Özkan

 

Ufuk Özalp

AYAK (40 GÜREŞÇİ)

1-     Ömer Karadeniz

2-     Oğuzhan Ünal

3-     Burak Gümüşalan

Emre Kılıç

TOZKOPARAN (34 GÜREŞÇİ)

1-     Serdar Yıldırım

2-     Emre Ayyıldız

3-     Samet Özdemir

Asım Ülkü

TEŞVİK 2 (40 GÜREŞÇİ)

1-     Ömer Ağdaş

2-     Ufuk Yıldırım

3-     Ahmet Çakırkaya

İsmail Yavuz

TEŞVİK 1 (42 GÜREŞÇİ)

1-     Mahsun Bilgiç

2-     Sinan Yıldız

3-     Mikail Topal

Kazım Işık

MİNİK 2 (22 GÜREŞÇİ)

1-     Ömer Faruk Kırat

2-     Erhan Şahin

3-     Semih Karagöz

Muhammet Başuslan

MİNİK 1 (26 GÜREŞÇİ)

1-     Cengizhan Doğan

2-     Yunus Balcı

3-     Yusuf Kırat

Batuhan Uzun