AKYAZI BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ EKİPLERİNDEN KAPSAMLI İLAÇLAMA

Akyazı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce yapılan ilaçlama çalışmaları gece ve gündüz olmak üzere aralıksız devam ediyor.

Sağlık İşleri ekipleri yapılan program dahilinde mahalle mahalle gezerek açık ve kapalı kanal ilaçlama çalışmalarını itina ile sürdürmekte. Ayrıca şikâyet edilen yerlerde Sağlık İşleri Ekipleri vatandaşlarımızın evlerinde ve bahçelerinde akrep ve tehlikeli olabilecek haşeratlar için gerekli önlemler alınarak ilaçlama çalışması yapmakta.

Program dahilinde gecede çalışan ekipler, alan ilaçlamaları ile tüm mahallelerde ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.

Sağlık işleri Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, “Her türden sinek, böcek ve haşeratla mücadele kapsamında plan ve program dahilinde İlçe genelinde kapalı kanal ve açık kanal ilaçlama çalışmaları, dumanlama çalışmaları yapılmakta. Arıcılık yapan ve arı sahibi olan vatandaşlarımızın bu durumdan mağdur olmamaları ve arılarının ilaçlardan zarar görmemeleri için Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü olarak bizler azami gayret göstermekteyiz. Lakin bir programa bağlı olarak ilçemizi genelini her gün ilaçlamak durumundayız. Bizler bu ilaçlama çalışmasını yaparken çevreye ve bitki örtüsüne yararı olan arıların bu durumdan zarar görmelerini istemiyoruz.” Dedi.