a
444 90 54
Çağrı Merkezi
TRAFİK PARKA MUHTEŞEM AÇILIŞ PROGRAMI

 

Bir Mektuptu gerçek oldu…
 

            Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan’a geçtiğimiz sene yazılan bir mektup da; “ Hasan Dede,  Akyazı’ya Trafik Park yapmanızı istiyoruz. Bu sayede trafik eğitimi alırken hem de güzel vakit geçirmiş oluruz. İnşallah bu dileğimi gerçekleştirirsiniz. Şimdiden teşekkürler.” dedi. Mektubu yazan Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Kemal Özten’in oğlu Egemen Özten idi. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan kendisine gönderilen bu mektup hemen talimat vererek Akyazı Trafik Park çalışmalarını başlattı.

Trafik Park açılış törenine; Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Akyazı İlçe Emniyet Müdürü Murat Bal, Akyazı İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, Akyazı Milli Eğitim Şube Müdürü Tahsin Karaya, Akyazı Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Feyzi Bora, Akyazı Belediye Başkan Yardımcıları; Mehmet Çakmak, Ünal Gündüz, Mustafa kemal Aksakal, Akyazı Vergi Dairesi Müdürü Ali Ilgaz, Akyazı Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Akyazı Belediyesi Meclis Üyesi Alim Gül’ün minik kızı Sena Gül İstiklal Marşının 10 kıtasını okuyarak herkesi mest etti.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan; “Bu proje ile Mahalleye ayrı bir güzellik kattık. Ağaç yaşken eğilir Ata Sözünden yola çıkarak Bu Parkta Çocuklarımız Trafik kurallarını öğrenecek dedi. Başkan Akcan aslında Akyazı’da Park sorunu yok Park etme sorunu var. İlçede yeteri kadar Özel ve Kurumlara ait park yeri var. İşte burada Trafik Parkta verilecek eğitim sayesinde, çocuklar gelecekte aldıkları eğitim sayesinde Trafik kurallarına uymaları ile birlikte Trafik sorununu ortadan kaldıracak.” Dedi.
 

Akyazı Belediyesinin düzenlemiş olduğu Spor, Sanat, Sosyal Kültür ve Bilim şenlikleri kapsamında düzenlenen trafik konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol ekibi Trafik Parkta eğitim verilen Okul sınıfında eğitim amaçlı hazırlanan animasyon filminden bir kesit izlediler.

Bundan sonra bütün öğrencilerimiz program dahilinde Trafik Parkta eğitimlerini alacaklar.