AKYAZI TRAFİK PARK 10 MAYIS’TA AÇILIYOR….

Akyazı Belediyesi tarafından yapımı hızla tamamlanan ve kısa bir süre önce hazır hale getirilen Akyazı’nın ilk ve tek uygulamalı Trafik Eğitim Parkı 10 Mayıs Salı günü saat 14.00’te yapılacak törenle resmen hizmete açılacak.

 

Trafikte bilinçli nesiller yetiştirmek ve eğitmek adına bir sosyal sorumluluk projesine imza atan Akyazı Belediyesi bu anlamda hazırlanan Akyazı Belediyesi Trafik Park ile çocukların Trafik eğitimi temelden alacağı, trafik, sağlık ve ilk yardımı derslerinin uygulamalı olarak öğretileceği Trafik Parkı kısa bir süre içerisinde yaparak resmi açılış için gün saymaya başladı.

 

Akyazı Belediyesi Uygulamalı Trafik ve Eğitim parkında Trafik kurallarının yanı sıra çocukların eğitim alabilecekleri 2 adet prefabrik yapıdan biri sınıf olarak diğeri de sağlık eğitimin verileceği Hastane olarak kullanılacak. Sınıflarda uygulamalı ders alan öğrenciler burada Trafik kurallarını ve ilk yardım gibi temel konuları detaylı olarak öğrenecekler, Öğrenciler için kafeteryası da unutulmayan araç parkları, kafeteryası, kantini, yürüyüş alanı ve dinlenme alanı, araç otoparkı, Çocuklar için kullanılan araçları, gerçeği aratmayan tünelleri, trafik levhaları, yol ve kavşakları, tren ve tren yolları, endüstriyel zemin düzeltmeleri, ve çevresine yapılan peyzaj işlemleri ve parkın etrafının kapatılmasıyla modern bir görüntüye sahip olarak 10 Mayıs Salı günü saat 14.00’te yapılacak törenin ardından resmen hizmete başlayacak.

 

İlçe merkezine çok yakın bir alanda İnönü Mahallesi sınırları, Kuzuluk durağı arkasında yer alan Trafik Park, anaokulu öğrencileri seviyesinden başlayarak ilçedeki tüm öğrencilerine trafik eğitimlerinin detaylı bir şekilde verilmesini sağlayacak. Öğrenciler için eğitimin yanında hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekân haline gelecek olan Trafik park Haftanın belirli gün ve saatlerinde uzman öğreticiler tarafından verilecek eğitimler neticesinde ilçe ve ülke trafiğine katkı sağlamayı amaçlayarak sürekli bir şekilde hizmet verecek.