a
444 90 54
Çağrı Merkezi
ORMAN PARK YAZA HAZIR…

.

ORMAN PARK YAZA HAZIR….

BAŞKAN AKCAN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU….

 

Akyazı Belediyesinin geçtiğimiz sene Kuzuluk mahallesinde bulunan Akyazı’nın tek milli parkı olan Kuzuluk mesire alanını devir alarak Akyazılılara layık bir mesire alanı yapmak için çalışmalara başlamıştı. Şimdiye kadar Akyazı Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve İşletme ve İştirakler Müdürlüğünce, Akyazı Tabiat ve Orman Park’ta birçok yenilikler yapılmış içerisinde Kıl Çadırı, Paint Boll, yeni Barbeküler, Belediyemizin marangoz hanesinin yapmış olduğu yeni model masalar, giriş ve çıkışın kontrol altına alındığı giriş ve çıkış kapıları ve alınan güvenlik önlemleri ile birlikte yaz aylarına hazır hale getirildi.
 

Akyazı Kuzuluk mahallesinde, bir çok ağaç çeşidinin bir arada bulunduğu yaklaşık 110 dönümlük ormanlık alanda bugün Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi Derslere Destek merkezinde eğitimlerine devam eden öğrencilerinde katılımıyla fidan dikimi gerçekleştirildi.
 

Akyazı Belediyesi Başkanı Hasan AKCAN beraberinde, Sakarya Orman Su İşleri 1. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürü İlker ULU, Orman Mühendisleri, Ayşe KİBAR,  Selcan BEDİR olmak üzere, Müdürlük Personeli, Özdemir EROL, Ender YILMAZ ve Bayram KABA ile birlikte, Orman Mühendisleri, Ayşe KİBAR ve Selcan BEDİR’den fidan dikim eğitimi de alan, Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi Derslere Destek merkezinde eğitimlerine devam eden öğrencileri topluca meyve fidanı dikimi gerçekleştirdiler.
 

Bu yaz açılışı gerçekleştirilecek olan Akyazı Tabiat ve Orman Parkında, sık ormanlık alanlarından yanında, yaklaşık 400 M2 Kıl çadır, Bay-Bayan mescit, çocuk oyun alanları ve piknik ve dinlenme alanları ile sadece ilçeye değil bölge halkına da hoşça vakit geçirebilecekleri sakin ve nezih bir ortam sağlanmış olacak…
 

Öğrenciler ve misafirler ile meyve fidanı diken Akyazı Belediye Başkanı Hasan AKCAN; “Akyazı’mız her geçen gün gelişen ve büyüyen, sanayisi, tarımı ve turizmi ile örnek ilçe olmaya devam ediyor. Göç alması ile birlikte de 90.000’e yaklaşan nüfusu ile Sakarya’mızın en hareketli ve dinamik ilçesi, böyle olunca, biz Belediye olarak ilçe genelinde bir çok sosyal alan oluşturmak durumdayız. Akyazı merkezdeki Parklarımız, yeni yaptığımız 112 Park, açılışını yakında gerçekleştireceğimiz Trafik Eğitim Parkı, Sakarya Büyükşehir Belediyemizin yapımını gerçekleştirdiği Akyazı Karacasu Parkı yine Karacasu Islah ve Rekreasyon projesi ve daha nice projelerle halkımız yeni yeni sosyal ve yaşam alanlarına kavuşacak. Biz Akyazı’mızın geleceğini hazırlıyoruz, gençlerimiz ve çocuklarımızla bugün yarınların ağaçlarının tohumunu attık. Yarın kıyamet kopacağını bilseniz ağaç dikiniz anlayışı, bilinci ve inancıyla hareket ederek,  Sakarya Orman Su İşleri 1. Bölge Müdürlüğü Milli Parklar Şube Müdürü İlker ULU, Orman Mühendisleri, Ayşe KİBAR,  Selcan BEDİR olmak üzere, öğrencilerimize örnek bir davranışla meyve fidanlarını, Akyazılılara ve bölge halkına hizmet edecek Akyazı Tabiat ve Orman Parkına dikmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 

Başkan AKCAN, misafirler ve öğrencilerle fidan dikiminden sonra sohbet ederek öz çekim gerçekleştirdi. Başkan Akcan, misafir ve öğrencilere ikramda bulunmayı da ihmal etmedi.