a
444 90 54
Çağrı Merkezi
ORMAN PARKDA ÇALIŞMALAR TAMAMLANIYOR

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yapımı hızla devam Kuzuluk Orman Parkta çalışmalar hız kesmeden sürerken Orman Park içerisinde yeni yapılan çalışmalar ile giderek yapımda sona yaklaşılıyor.

 

 Kuzuluk mahallesinde canlandırılmayı bekleyen Orman parkı baştan sona elden geçirerek kısa bir süre içerisinde neredeyse tamamlanma aşamasına getiren Akyazı Belediyesi Fen işleri müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, Akyazı Belediyesi Marangoz atölyesi ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri Orman Parkta yaptıkları başarılı çalışmalarla sona yaklaştılar.

 

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden Orman Park’ta Yeni Giriş Kapısı ve Büyük Kıl çadırı kafeterya inşaatı, yürüyüş ve koşu yolları, Spor alanları, Lavabo yapımı

 

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri Orman Park içerisinde gerekli zemin düzeltme ve dolgu yapımı çalışmalarını tamamlayarak şimdiden yürüyüş yolları, koşu yolları, bisiklet yolları, Temel ihtiyaçların sağlanabileceği Kafeterya binaları, Ev yemeklerini ve çeşitli ürünleri alabilecekleri tesisler, tuvalet, lavaboların inşası gibi çalışmaları tamamlamaya başladı. Ekipler ayrıca Orman parkın girişinde eski durumda bulunan kapıyı tamamen yıkarak yerine daha modern ve daha güzel bir giriş kapısı yapımına başladılar. Orman parkta ayrıca içerisinde Restoran ve Kafeterya görevini görecek.

 

Masa ve Sandalye ve Piknik oturma Grupları Akyazı Belediyesi Marangoz Atölyesinde Üretiliyor.

 

Akyazı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekipleri ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Orman Parkta çalışmalarına hız verirken Orman Park için gerekli olan tüm masa ve sandalye, üzeri kapalı kamelya gibi ağaç aksamları belediye bünyesindeki marangoz atölyesinde üretiyor. Marangoz ekipleri daha önce orman park içerisinde mevcut olan piknik masalarını tek tek toplayarak atölyede yeniden bakımdan geçerek zımpara ve vernik işlemleri yapıyor ve baştan sona yeniledikleri masaları ve sandalyeleri Orman Park’a yeniden kazandırıyorlar. Yeni yapılan oturma masaları ve ağaç mobilyalar Doğal güzelliği ve yemyeşil bitki örtüsü içerisinde Aileler için nezih bir ortam olacak olan Orman Park’ta her geçen gün daha da güzelleşiyor.

 

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri Aileler için Piknik alanları, Spor ve Fitness Aletleri kurulumu Şömine ve barbekü montajları tamamlanarak boyama işlemlerini tamamladı.

 

Şömine başında Aileleri ile birlikte mangal keyfi yapmak isteyen Aileler için son model şöminelerin montaj ve kurulumlarını kısa bir süre içerisinde tamamlayan Akyazı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri montajı biten şömine ve barbeküleri de rengarenk boyarayarak Orman Parkın misafirleri için hazır hale getirdiler. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ayrıca çocuklar için bir çok yeni oyun gruplarının kurulması, Ağaç dallarının budanması, peyzaj bakım ve çeşitli boyama işlemlerini yaparak çevrede gerekli bütün bakım ve onarımları titizlikle yürütüyorlar. Spor yapmak isteyenlerin de unutulmadığı Orman Park’ta bir çok spor aletleri, Fitness aletleri yürüyüş ve koşu yollarının bakımları gibi çalışmaları  Fen işleri ve Park Bahçeler müdürlüğü ekipleri  Akyazılıların Tabiat Park Pinkin ve mesire alanına kavuşması için hız kesmeden aralıksız çalışıyorlar.