a
444 90 54
Çağrı Merkezi
BİLGİ ve KÜLTÜR EVİ YAZ KURAN KURSU BAŞLADI

Akyazı Belediyesi ve Akyazı Müftülüğü işbirliği ile Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi’nde ilk ve ortaokula giden öğrencilere hem yaz tatillerinin faydalı geçmesi hem de kelamların en güzeli Kuran-ı Kerim öğrenmeleri için düzenlenen Yaz Kuran Kursu derslere başladı.

 

Öğrencilerin yaz tatillerinin Sosyal bir aktivite ile geçerken hem dini bilgileri öğrenmesi hem de kelamların en güzeli olan Allah’ın kelamlarının yazılı olduğu yüce Kuran-ı Kerim’i öğrenmesi adına Akyazı Belediyesi ve Akyazı Müftülüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Yaz Kuran kursu derslerine başladı. Kursun daha ilk günlerinde sınıfları dolduran öğrenciler meraklı ve ilgili gözlerle konusunda uzman öğretmenleri eşliğinde neşeli bir şekilde derslerini işliyorlar. Erken yaşta çocuklara Kuran-ı ve dini öğretmek, anlatmak, dini bilgilerle birlikte gerekli dini eğitimlerde vermek her anne ve babanın muhakkak görevlerinden biri olduğundan bu görev için anne ve babalara yardımcı olmak üzere harekete geçen Akyazı Belediyesi ve Akyazı Müftülüğü Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi’nde Kuran kursu derslerini başlattı.

 

Yaz Kuran kursu öğrencileri hafta içi her gün sabah saat 09.30 ile öğlen 12.45 arasında Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi Derslere Destek Merkezi sınıflarında müftülük tarafından verilen branşında eğitmenler eşliğinde Kuran-ı Kerim ve Dini Bilgiler dersi almaya devam edecekler.

 

Akyazı Belediyesinin ve müftlüğün sadece ilkokul 1,2,3,4,5,6,7,8. sınıfa  giden öğrencilere düzenlediği bu ücretsiz Kuran kursu 9 hafta boyunca 26 Ağustos’a kadar sürecek.