a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI’NIN EN NEZİH MEKANI ORMAN PARK AÇILIYOR

 

Kuzuluk mahallesinde bulunan ve neredeyse unutularak canlandırılmayı bekleyen Orman parkı atıl bir halde devir alarak baştan sona elden geçiren ve  Akyazı Belediyesi bu alanı Akyazı’nın en nezih mekanı haline getirerek 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 11.00’de halkın hizmetine açıyor.

 

Orman Park içerisinde ne gibi hizmetler olacak ?

 

Akyazı Belediyesi Kuzuluk Tabiat ve Orman park içerisinde Spor alanları, çocuk oyun alanları ve temalı oyun parkları,  yürüyüş ve doğal koşu alanları, Kafeterya, Kıl çadırı toplantı alanı ve  Restorandı, dinlenme alanları, Barbekü ve Piknik alanları, Ağaç masalar, yemyeşil ormanda tertemiz havası ve doğal güzelliği ile çevre düzenlemesi yapılmış patika yolları, Asfalt yolları, kamelyalar, Lavabo ve Wc’leri, paintball sahası, araç otoparkları ile tüm Akyazılılara ve Akyazı’ya misafir olan herkese hizmet verecek.

 

Atıl halden Sosyal Alana büyük dönüşüm

 

Kuzuluk mahallesinde bulunan ve neredeyse unutularak canlandırılmayı bekleyen Orman parkı atıl bir halde devir alarak baştan sona elden geçirilen Akyazı Belediyesi bu alanı Akyazı’nın en nezih mekanı haline getirerek 25 Mayıs 2016 ‘da halkın hizmetine açıyor. Çalışmaların ilk başladığı zamandan bu yana baştan sona değişen Orman parkta eski halinden eser kalmadı. Her yanına Akyazı belediyesi’nin eli değen Orman park komple değişerek modern ilçenin gözdesi ve en nezih mekanı haline geldi.

 

Törenle Açılacak

 

Her yeri doğal güzellikte olan Akyazı’nın Sosyal tesis anlamındaki ilk ve tek Piknik ve mesire alanı Kuzuluk Tabiat ve Orman Park  25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 11.00’de yapılacak törenle ilçenin hizmetine resmen açılacak. Açılışı törenini Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri, Doğa koruma ve Milli Parklar genel müdürlüğü yetkilileri ve Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan hep birlikte yapacaklar.

 

İşletme ve İştirakler Müdürlüğü tüm malzeme ve gerekli ekipmanı sağladı.

 

Ormanpark’ın yapımının başladığı ilk günden bu güne kadar geçen zaman içerisinde  defaatlerce kere parkın malzemelerinin temini, Giriş güvenlik kapısı, Kafeterya ve lavabolar gibi temel ihtiyaç yerlerinin yapılması, Kıl çadırı restoran ve toplantı alanı gibi daha bir çok yerin yapımını,  plan ve programların yapılması gibi işlemlerin çoğunu üstlenen İşletme ve İşritakler Müdürlüğü hazırlıklarını ve çalışmalarını tamamlayarak parkı hazır hale getirdi.

 

Orman Park’ın büyük dönüşümünde tüm malzemeler Belediye’de yapıldı.

 

Orman park içerisine yapılan işçiliğin ve kullanılan malzemenin neredeyse tamamı Akyazı Belediyesi’nin kendi bünyesinde yapılarak olası masrafların önüne geçilerek tasarruflu bir şekilde Orman parkın yapımı gerçekleştirildi. açık ve kapalı kamelyalar, tahta masalar, parklardaki ağaç aksamlar, tabelalar, giriş kapsısı ve daha bir çok ağaç aksamlı malzemeler Akyazı Belediyesinin marangoz atölyesinde üretildi.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Mizanpaj çalışmalarını tamamladı.

 

Orman park içerisinde yürüyüş alanları ve çevre düzenlemesi ağaçlandırma ve ağaçların budanması bakımı gibi bir çok çalışmayı yürüten Akyazı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de çalışmalarını tamamlayarak park’ı açılış için hazır hale getirdi.

 

Başkan Akcan “Tüm halkımızı Açılışa bekliyoruz”

Orman park ile ilgili bilgi veren Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan “ Havası, yemyeşil doğası ile  Akyazı’nın en nezih en ferah mekanı haline getirdiğimiz ve bu önemli ve güzel değişim esnasında büyük çaba sarf ettiğimiz Akyazı Kuzuluk Tabiat ve Orman parkımızı 25 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 11.00’de  Orman ve Su İşleri Bakanlığı yetkilileri, Doğa koruma ve Milli Parklar genel müdürlüğü yetkilileri ve Akyazı Belediyesi olarak hep birlikte yapacağız. Akyazılıların ve Akyazı’ya gelen misafirlerimizin günün stresini ve yorgunluğunu atarak nefes alabilecekleri Orman parkımızın açılışına tüm halkımızı bekliyoruz.”dedi.