AKYAZI BELEDİYESİ YENİ WEB SİTESİ TANITILDI

Teknolojiyi her anlamda yakından takip eden ve bünyesine hızla dahil eden Akyazı Belediyesi geniş bir içeriğe sahip yeni internet sitesini ve bir kaç gün önce dikilen ve çekim yapmaya başlayan mobese kameralarını Akyazı Kenan Sofuoğlu Aile parkında yapılan basın toplantısında tanıttı.

 

Yapılan Basın toplantısına Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Akyazı Belediye başkan yardımcıları Ünal Gündüz, Mehmet Çakmak, Mustafa Tonyalı, Belediye meclis üyeleri çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Tanıtım sunumunu yapan Akyazı Belediye Başkan yardımcısı ve Bilgi işlem müdürü Mustafa Tonyalı  "Baştan sona yenilenen internet sitemiz ile vatandaşlarımıza artık daha geniş bir içerik sağlayıp, vatandaşlarımızın Akyazı belediyesi ile olan tüm iş ve işlemlerine, dilekçe ve taleplerine anıda cevap vereceğiz.  Bu sistem sayesinde vatandaşlarımız belediyemize vermiş oldukları dilekçenin ne aşamada olduklarını da takip edebilecekler. Ayrıca mahalle Muhtarlarımız için hazırlanan ve her mahalle muhtarının mahallesindeki vatandaşları ile ilgili istek talep ve şikayetlerini belediyemiz ilgili birimlerine hızla ulaştırılmasını sağlayacak muhtar portalına sitemiz üzerinden ulaşabilecekler, Belediyemiz web sitesi üzerinden Belediyemiz haberler ve duyurularına, e-imar ve numarataj sistemi bilgilerine, e-belediye, borç sorma ve ödeme işlemleri, Müdürlük bilgileri, meclis kararları ve Meclis gündem takibi, nikah randevu işlemleri, geniş kapsamlı fotoğraf ve video galerileri,  İhale bilgi temin ve detaylarına, vatandaşlarımızın hangi hizmeti belediyeden nasıl alacaklarına dair bilgilerin yer aldığı hizmet rehberine,Akyazı'nın 70 mahallesi ile ilgili gerekli tüm bilgilerine ve muhtarları hakkında bilgilere, Cenaze duyuruları ve vefat edenler listesine, Çocuklar için özel olarak düşünülen ve içerisinde faydalı bilgilerin yer aldığı (elektronik) e-kütüphane'ye,Belediyemiz bütçe ve stratejik planları ve faaliyet raporlarına,  Akyazı Belediyesinin tüm eski belediye başkanlarının bilgileri, Akyazı ile ilgili devam eden ve tamamlanan tüm projeleri hangi aşamada olduklarını tamamlanan, planlanan ve devam eden şeklinde ayrıntılı fotoğrafları ve detayları ile birlikte görebilecekler. Yine belediyemiz web sitesi ile entegreli çalışan www.akyazigelisiyor.com adresi altında şu ana kadar Akyazı'ya belediyemiz tarafından yapılan  tüm hizmet ve projelerimiz ile ilgili bilgilere niteliklerine göre filtreleme yaparak çok kapsamlı şekilde ulaşabilecekler.  " dedi.

 

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan " Akyazı Belediyesi olarak gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ilçemiz vatandaşlarının ihtiyaçlarına daha geniş kapsamda yanıt verebilecek, Belediye ile ilgili tüm işlemlerinde kısa süre içerisinde çözüme kavuşturmalarını sağlayacak ve belediye ile ilgili haberleri duyuruları takip edebilecekleri aynı zamanda belediye ödemelerini rahatça yapabilecekleri çok kapsamlı entegre bir yazılım sistemine sahip web sitemizi yeni yüzü ile vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. kurulan bu yeni web sitesi ile Akyazı belediyesinin hizmetleri teknolojinin son imkanları ile yayınlanacak ve halkımızı bilgilendirecek. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi

 

Kısa süre önce direkleri dikilen ve şimdiden görüntü kaydına başlayan  Mobese kameraları hakkında da basın mensuplarını bilgilendirmek üzere gelen Mobese yapımını üstlenen Firma sahibi ve Genel Müdürü Bahadır Acar " İlçemizde kurulan bu sistem şu anda HD kalitede yayın yapan televizyon kanallarının sizlere ulaştırdığı görüntü kalitesinde kayıt yapma işlemlerine başladı. bu sistem sayesinde araçlar ister plakalarına göre, ister renklerine ve modellerine göre, isterse de plakalarında bulunan bir sayıya göre örneğin içerisinde r harfi bulunan hyundai marka araç şeklinde geniş kapsamlı bir tarama yapılarak filtrelenerek  hangi bölgeden geçtiğini takip edebiliyoruz. Akyazı artık yeni kurulan mobese kamera sistemleri ile daha da güvenli olacak tüm Akyazı'ya hayırlı uğurlu olsun inşallah bizler de en kısa süre içerisinde diğer kameraların montajlarını bitirip mobese'yi 60 kameraya tamamlayacağız  " dedi.