AKYAZI BELEDİYESİ EKİPLERİ AKYAZI’NIN HER YERİNDE

Akyazı Belediyesi tüm ekipleri ile birlikte Akyazı’nın her yerinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yüz ölçümü bakımından çok büyük olan ilçemizde Akyazı Belediyesi olarak her mahalleye hizmet ulaştırmak için tüm ekiplerimiz titizlikle çalışarak, hizmetin her noktaya ulaşması için çaba gösteriyor.

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Osmanbey Mahallesi girişinde Akyazı-Ormanköy ana yolu üzerinde yağmur suyu hattı ve kanal temizleme çalışmaları devam ediyor. Toplamda 150 metre 1000 lik büz ile yağmur suyu hattı güçlendirilen kanalın, sonrasında yapılacak olan kaldırım çalışması için gerekli olan alt yapısı tamamlanmış oldu.

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri Küçücek Mahallesi Cuma Camii karşısında toplamda 50 metre 400 lük büz döşeyerek yağmur suyu hattını güçlendiriyor. Böylelikle yoğun yağmur yağışlarında oluşabilecek sel ve taşmalara önlem alınmış oluyor.

Park ve Bahçeler ekiplerince Vakıf Mahallesi ve Ormanköy Mahallesi anayol hattı boyunca yabani ot ve diken için ilaçlama çalışması aralıksız sürüyor. Yabani otların ana yol üzerinde oluşturacağı kötü görüntünün oluşmaması için ilaçlamalar yıl boyunca yapılıyor. Ayrıca ilaçlama çalışması Park ve Bahçeler ekiplerince her mahalleye yapılan plan dahilinde gidilip ilaçlama yapılacak.