AKYAZI BELEDİYESİNDEN BELEDİYEDEN YENİ BİR UYGULAMA

Akyazı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, şehrin daha temiz ve sağlıklı bir çevreye sahip olabilmesi ve belediyemiz imkânlarının daha verimli kullanılması amacıyla çöp toplama sisteminde değişikliğe gidiyor.
 

Çöp toplama sistemine yenilik getirmek için çalışmalara başlayan Akyazı Belediyesi Çevre ve Temizlik işleri Müdürlüğü Akyazı’yı iki bölgeye ayırarak, trafiğin yoğun olduğu merkezi mahalle ve caddelerde gece çalışma programı uygulayacak bu sayede gündüz ilçe trafiği için gündüz bir rahatlama da sağlanacak. Ayrıca, çevre mahallelerde çöpleri gündüz saatlerinde toplama devam edilecek.
 

İlçe merkezinde bulunan Konuralp, Cumhuriyet, Gazi Süleymanpaşa, Yunusemre, Yeni, Hastane, İnönü, Ömercikler ve Fatih Mahallelerin de 01.03.2016 Salı gününden itibaren artık çöpler gece 19.00 ile 03.30 saatleri arasında toplanacak. İlçe genelinde ana caddeler de ise çöp toplamak üzere 1 çöp toplama aracı gündüz çöp toplamaya ve hizmet vermeye devam edecek.

 

Akyazı Belediyesi Çevre ve Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri yeni çöp toplama saatleri ile ilgili vatandaşları uyararak yayınladığı mesajında “Vatandaşlarımızdan çöp toplama saatlerine riayet etmelerini ve belediyemiz ekiplerine yardımcı olmalarını rica ediyoruz.  Vatandaşlarımız bizlere çöp toplama ile ilgili tüm talep ve şikayetlerini 444 9 054 ücretsiz telefon hattı arayarak veya 0 264 418 14 31 (Dahili 127-135) Çözüm Masası üzerinden yada akyazicozummasasi@hotmail.com adresine iletebilirler” dedi