a
444 90 54
Çağrı Merkezi
AKYAZI BELEDİYESİ İLK KAR SINAVI’NI BAŞARIYLA ATLATTI

Geçtiğimiz hafta başlayarak ilçeyi etkisi altına alan yoğun kar yağışına karşı önlemlerini alarak 24 saat teyakkuzda görev yapan Akyazı Belediyesi ilk kar sınavını başarıyla atlattı.
 

80 Personelle 7/24 Kesintisiz Hizmet

Kar yağışı sebebiyle oluşabilecek ulaşım sorunlarını ortadan kaldırmak, ilçe genelinde tüm yolları açık tutmak amacıyla kar yağışının başladığı ilk günden itibaren gece ve gündüz olmak üzere 24 saat teyakkuz halinde çalışan Akyazı Belediyesi çalışmalar kapsamında 80 personelle kesintisiz olarak görev yaptı.


Tüm Ekipler Kar nedeniyle Seferber oldu

Ekipler  toplamda 80 personel ile ilçe genelinde 3 greyder, 2 lastikli yükleyici, 11 kepçe, 9 traktör kepçe ile kar sebebiyle kapanan yolları açarlarken, yeni alınan 1 adet tuzlama aracı ve 2 adet traktör arkası tuzlama ekibi ile de ilçe genelinde kardan temizlenen yerlere 43 ton  tuz sererek tuzlama çalışması yaptılar.


Kar nedeniyle Çöpler unutulmadı

Yoğun kar yağışı sonrasında temizlik hizmetlerini aksatmayan Akyazı Belediyesi Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri amacıyla 3 ayrı çöp aracıda ana arterler boyunca sürekli olarak çalışarak biriken çöplerin toplanmasını sağladı.


Yaya yolları ara sokaklar hızlıca temizlendi

Yaya trafiği’nin rahatlaması, ilçe genelinde kar temizliği çalışmalarına yoğun bir tempoda sürdüren Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Temizlik işleri Müdürlüğü, kademe ’ye bağlı diğer ekiplerle ilçe genelinde hem araç trafiği hem de yaya trafiği olarak yoğun olarak kullanılan yerler öncelikli olmak üzere tüm kaldırımlar okul önleri ara sokaklar ve yoları temizlemek üzere aralıksız çalıştılar.


Muhtarlardan kar temizleme çalışmalarına destek

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Çevre ve temizlik işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin çalışmalarına mahalle muhtarlarından da destek gelirken İlçe genelinde muhtarları da bölgesinde kar temizliği yapan ekiplere muhtar azaları ile birlikte yardımcı olarak müdahalede bulundular.


İlk kar sınavı başarıyla atlatıldı

Akyazı Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Çevre ve temizlik işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin  7 / 24 kesintisiz süren çalışmaları sonucunda kapalı hiçbir mahalle yolu kalmayarak ilk kar sınavı başarıyla atlatılmış oldu.