ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
KENT KONSEYİ 1 OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANTISI YAPILDI KENT KONSEYİ 1 OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANTISI YAPILDI
5393 Sayılı Belediye Kanununun 76 maddesi uyarınca Akyazı Belediyesi tarafından Kent Konseyi 1.Olağan genel kurulu toplantısı 2 Aralık Cuma günü saat 14.30’da Akyazı Sosyal Gelişim merkezi binasında İlçe Daire Müdürleri, Oda Başkanları, Muhtarlar, çeşitli dernekler, Spor kulüpleri, siyasi partilerin ilçe başkanlıkları da dahil olmak üzere yaklaşık 82 katılımcı ile yapıldı.

Akyazı Belediyesi Kent Konseyi 1.Olağan Genel Kurulu Toplantısı ilk olarak gündemin okunması ile başladı. Gündemin okunmasının ardından Divan Kurulu ve Kent Konseyi başkanlık seçimi yapıldı. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan yapılan açık oylama sonucunda oy çokluğu ve oy birliği ile Kent konseyi başkanı olarak seçilirken Divan Kurulubaşkanı olarak Akyazı Manifatura Kavaf Ayakkabı Konfeksiyon ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı İsmet Öztürk, Divan Kurulu 1.Kâtip üyeliğine Akyazı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı müdürü Sabri Damar, divan Kurulu 2.Katipüyeliğine İnönü Mahallesi Muhtarı Mustafa Aydın seçildi. Divan Kurulu üyelerinin ve Katip üyelerinin belirlenmesinin ardından yeni seçilen Divan Kurulu saygı duruşu ve istiklal marşı okutarak yürütme kurulu seçimini başlattı. Yapılan seçimlerin ardından Yürütme Kurulu görevine başlamış oldu.

 

Akyazı Belediyesi Kent Konseyi 1.Olağan genel kurulu toplantısında konuşma yapan Akyazı Belediye Başkanı ve Akyazı Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Hasan Akcan “ Kent Konseyleri 5393 Sayılı Belediye Kanununun 76. Maddesi gereğince kurulan konseyleridir. İlk genel kurul ardından Yürütme Kurulu üyeleri ve Genel Sekreter mutad toplantılarına bundan sonra da sürekli olarak devam edeceklerdir. Kent Konseyleri halk odaklı halkın yararına önemli ve güzel işlere imza atansivil toplum örgütleridir.Halk odaklı bir çalışma olan Kent Konseylerinde amaç halkında katılımının sağlanmasıdır. Bu Genel Kurul toplantımızdan sonra oluşturulacak meclislerde de amaç bu olacaktır. Akyazı Belediyesi Kent Konseyi önümüzdeki toplantılarda Gençlik, Kadın, Engelli ve Spor meclislerini oluşturacak ve bu meclislerin Başkanları Kent Konseyinin doğal yürütme üyeleri de olacaktır. Demokrasinin yaşatıldığı önemli bir platform olan Akyazı Belediyesi Kent Konseyi oluşturulacak çalışma meclisleri ve faaliyetleri ile birlikte İlçemizin sosyal ve kültürel açıdan daha da gelişimine katkı sağlayacaktır. Kanun gereği kurulan Kent Konseyinin çalışmalarına biz Belediye olarak çok duyarlı davranmaktayız.Bütçesi olmayan Konseyin çalışmalarına Belediyenin imkânları doğrultusunda gerekli desteği vereceğiz. Genel Kurul üyelerimiz ve bunun yanında Yürütme Kurulunda bulunan siz değerli yöneticilerimiz, oda ve dernek başkanlarımız ve diğer katılımcılarımızın da bu hassasiyet çerçevesinde hareket edeceğine olan kanaatimiz sonsuzdur. İlk Genel Kurulunu yaptığımız Akyazı Belediyesi Kent Konseyinin bir sonraki seçimlerinde Başkan ve yöneticilerimiz değişecektir ve herkesin yönetime katılımını sağlamak mantığı ile çok daha güzel fikirler ve çalışmalarla ilçemize daha da faydalı olmanın yollarını birlikte bulacağız.Demokrasinin Halk katılımının sağlamasını amaçladığımız bu platformun etkin kullanımı için her daim ilçemiz adına her türlü fikirlerinizi, düşüncelerinizi, faaliyetlerinizi beklemekteyiz.Amacımız; tüm yönleri ile gelişen Akyazı’yı birlikte inşa edebilmek. ”dedi

Seçimlerin yapılmasının ardından program sona erdi.

 

Akyazı Belediyesi Kent Konseyi 1. Olağan genel kurulu toplantısı oylamaların neticeleri ise şöyle oldu;

Kent Konseyi Divan Kurulu Seçimi

Divan Başkanı             : İsmet ÖZTÜRK          Manifatura Kavaf Ayakkabı Konfeksiyon ve   

                                  Tuhafiyeciler  Odası Başkanı      

              

 1. Katip Üye             : Sabri DAMAR    Akyazı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı M.
 2. Katip Üye             : Mustafa AYDIN İnönü Mahallesi Muhtarı

 

 

 

 

 

 

 

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri

 

                             

               ASİL                                                                                                  YEDEK

 

 1. Abdullah Hikmet KURT                                                 1. Ayhan ÖZTEMEL
 2. Ahmet DURMUŞ                                                            2. Elif Koç DİLMEN
 3. Ahmet TUTAR                                                                3. Emre BEŞİR
 4. Ali Şener BAYRAKTAR                                                    4. Fatih SEFA      
 5. Alim GÜL                                                                        5. Mehmet DEMİRCİ        
 6. Bekir DURMUŞ                                                               6. Mevlüt AKDAĞ
 7. Cengiz BİLGİN                                                                 7. Mustafa AYDIN
 8. Emin ÜSTÜN                                                                 
 9. Fatih KIR
 10. Gülşah YILMAZ
 11. Mehmet ŞENOKUR                                          
 12. Recep ÖZDEMİR                                             
 13. Sabri DAMAR                                                 

 

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network