ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
AKYAZI BELEDİYESİNDEN “DİKİLİ BİR LİRA’n OLSUN” KAMPANYASI…. AKYAZI BELEDİYESİNDEN “DİKİLİ BİR LİRA’n OLSUN” KAMPANYASI….
“BİRİKİMİMİZ AĞAÇLA BİRLİĞİMİZ İNANÇLA BULUŞUYOR”…. Geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanımız Sayın; Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke çapında dövizleri ve oyunu bozarak Türk lirasına ve ekonomiye destek verin çağrısı üzerine harekete geçen Akyazı Belediyesi oldukça anlamlı bir kampanya ya imza attı.

Akyazı Belediyesi Yastık altındaki dövizlerini bozduran vatandaşına “Milli İrade Hatıra Ormanında” bir fidan dikiyor…

Yastık altında birikmiş dövizlerini bozdurarak Akyazı Belediyesi ana hizmet binası Çözüm masasına makbuzu ile kayıt yaptıran herkes için Belediyemiz tarafından Akyazı D.140 yolu kenarında düzenlenen “Milli İrade Hatıra Ormanı”nda kendi ismine özel bir fidan dikilecek. Ayrıca kişiye ve isme özel olarak ta bir katılım belgesi verilecek. Akyazı Belediyesi Aralık ayı sonunda da Yaklaşık 1000 ağaç kapasiteli Akyazı Belediyesi “Milli İrade “Ormanı” nda toplu olarak fidan dikme töreni yapılacağını bildirdi.
 

“Dikili Bir Lira’n olsun”…

Cumhurbaşkanımız Sayın; Recep Tayyip Erdoğan’ın ülke çapında başlattığı dövizi ve oyunu bozarak Türk lirasına ve ekonomiye destek ver çağrısı üzerine Akyazı Belediyesi harekete geçerek  Dikili Bir Lira’n olsun sloganıyla hem milli birliği hem de çevre bilincini birleştirecek bir kampanyaya imza attı. “Birikimimiz Ağaçla, Birliğimiz İnançla” temalı Kampanya kapsamında yastık altında birikmiş dövizleri ve ülkemiz üzerine oynanan bu oyunu bozmak için, ekonomiye destek vermeye gönüllü tüm vatandaşlara güzel bir anı ve hatıra ormanı oluşturuyor. Akyazı Belediyesi “Milli İrade Hatıra Ormanı”nda dikilen her fidan için verilecek bir katılım belgesi ile her katılımcının kendisine ait bir ağacı oluyor.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “ Cumhurbaşkanımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir sözü üzerine ülkemizin tüm vatandaşları harekete geçti. Cumhurbaşkanımızın sözü bizim için emirdir. Bizde Cumhurbaşkanımızın çağrısına cevap vermek ve ilçemizde aynı anlayışı Cumhurbaşkanımızın himayesinde sürdürmek amacıyla dövizlerini bozdurup getiren vatandaşlarımıza Akyazı Belediyesi Milli İrade Hatıra Ormanında bir fidan dikiyor, kendisine bir teşekkür ve katılım belgesi veriyoruz. Aralık ayı sonu haftasında topluca fidan dikme töreni yapacağız tüm halkımızdan kampanya ya katılmalarını ve destek vermesi çağrısında bulunuyoruz. “dedi.

Akyazı Belediyesi “Milli İrade Hatıra Ormanı”nda kendi adına fidanı olmasını isteyen her vatandaş, bozdurduğu dövize ait belgeyi Akyazı Belediyesi Merkez Binasında bulunan Çözüm Masası birimine getirmesi yeterli. Kaydı alınan vatandaşa bir de katılım belgesi verilecek. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 44 9 054 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirler. 

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network