ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARALI KÖPEĞE YARDIM ELİ… YARALI KÖPEĞE YARDIM ELİ…
SOKAK HAYVANLARINI REHABİLİTE ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR…

Akyazı Belediyesi Sağlık işlerine bağlı ekiplerce ilçe genelinde sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve iyileştirme işlemlerinin yapılması amacıyla toplanarak hayvan barınağına sevk edilme çalışmaları aralıksız sürüyor.

Soğukta aç kalan sokak sahipsiz sokak hayvanları besleniyor

Özellikle soğuk kış şartlarında sokaklarda çaresiz yiyecek bulamayan ve aç olarak dolaşan tüm sahipsiz sokak hayvanlarının imdadına yetişen ekipler İlçenin birçok noktasına hayvanların bulabileceği şekilde yiyecek ve içecek su bırakarak onların yaşamalarına yardımcı oluyor. Küçücük bir parça yiyecek bulunca oldukça sevinen ve mutlu olan sevimli hayvanlar Akyazı belediyesinden kendilerine uzanan yardım eline yaptıkları sevgi dolu hareketlerle karşılık vermeye çalışıyorlar.

Hasta ve Sakat durumdaki hayvanlar tedaviye götürülüyor

Hayvanların doğal yaşamları için zor geçen soğuk havalarda özellikle bir kenarda hastalıktan yâda yürüyemeyecek durumda sakat olan ve adeta ölüme terk edilmiş Sahipsiz Sokak hayvanlarını da arayıp bulan ekipler bu durumdaki birçok hayvanı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hayvan barınağında veteriner hekimlerce tedavilerini yâda gerekiyorsa ameliyatlarını yaptırıyorlar. Geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazasının ardından bir ayağını kaybeden bir köpeği bu şekilde Hayvan barınağı veteriner hekimlerine götüren Akyazı Belediyesi Sağlık işleri Müdürlüğü ekipleri sevimli hayvanın ameliyat ettirerek kaybettiği bacağının olduğu yerdeki yaradan dolayı hayvanın enfeksiyon kapmasını da engellemiş oldular.

Küpesiz ve aşısız hayvanlar toplanarak Aşılama çalışmaları yaptırılıyor.

Bir yandan soğuk kış şartlarında sokaklarda çaresiz ve aç kalan hayvanları besleyen, Hasta ve sakat durumdaki hayvanların tedavilerini yaptıran Sağlık işleri ekipleri,diğer yandan da Sokaklarda başıboş dolaşan ve aşısız küpesiz sokak hayvanlarını da yakalayarak Hayvan barınaklarında gerekli aşılama işlemlerini yaptırıyor. Aşılama, küpe takılması ve diğer işlemlerin tamamlanmasının ardından 3 gün içerisinde yakalanan hayvanlar doğal hayatlarına geri salınıyorlar.

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network