ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
AKYAZI’DA TİYATRO GELENEĞİ DEVAM EDİYOR AKYAZI’DA TİYATRO GELENEĞİ DEVAM EDİYOR
Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen Akıl Hastanesi adlı gösteri izleyicilerden tam not aldı.

 

 

 

İlçemizde eski bir gelenek olan tiyatro sanatı unutulmaya yüz tutmuşken Akyazı Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından kurulan tiyatro ekibi ile Akyazı da tiyatro tekrardan canlanmakta. Akyazı Belediye başkanı Hasan Akcan’ın yakından takip ettiği tiyatro ekibi şuana kadar birçok sahne ile Akyazılı vatandaşlar ile buluştu. Tamamı öğrencilerden oluşan ekip hem tiyatro dersleri alıyor hem de tiyatrolarda rol alarak tecrübe kazanıyor.

26 Aralık Çarşamba Akşamı Akyazı Sosyal Gelişim Merkezinde sahne alan ekip gösterdiği performans ile izleyicileri etkiledi. Ailenin önemini etkileyici anlatımı ile sahneleyen ekip izleyenleri hem güldürdü hem de hüzünlendirmeyi başardı. Tiyatro Topluluğu eğitmeni olan Furkan Özel tiyatronun sonunda konuşma yaparak; “Ailenin öneminden bahsettiğimiz bu oyunu sizlere güzel bir şekilde anlatabildiysek ne mutlu bize, Başkanımızın izni ile sizlerinde affınıza sığınarak burada sevdiğim kıza evlenme teklif ediyorum.” Diyerek Ailesini kurmak için seyircilerin önünde evlenme teklifinde bulundu.

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan konuşmasında; “Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak için spora ve sanata yönlendirmeye çalışıyoruz. Özellikle gençlerimizin spor alışkanlıklarını artırmaları için her dalda spor dersleri vermekteyiz. Ayrıca unutulmaya yüz tutmuş tiyatronun Akyazı’da yeniden canlanması bizleri gururlandırdı. Bu gece rollerinin hakkını vererek oynayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum dedi…

 

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network