ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkanın Mesajı


Değerli Akyazılı hemşehrilerim,

"Akyazılı hemşerilerimiz her şeyin en iyisini ve en güzelini hak ediyor" düşüncesinden hareketle daha güzel, daha yaşanabilir ve daha çağdaş bir kent oluşturmak hedefiyle ve yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen çok çalışarak güzel Akyazı'mızın sorunlarını çözmek ve en iyi hizmeti vermek için mücadele ediyoruz. Amacımız; Akyazı Halkı'nın daha modern ve gelişmiş bir ilçede yaşaması ve ilçemizin çağdaş bir kimlik kazanarak hak ettiği yerini almasını sağlamaktır.

Bu bağlamda bize güvenerek hiç olmadığı kadar bizleri koşulsuz destekleyen kadirşinas Akyazılı hemşehrilerimize gönülden desteklerinden dolayı bir kez daha şükranlarımı belirtmek isterim. Seçim akşamı ifade ettiğim üzere;  “ Başkan söz vermiyor diyorlar, ben size beni destekleyen halkımızın huzurunda öyle bir söz veriyorum ki ne genel merkezimizin tercihini ne teşkilatlarımızın bu emeklerini ne meclis üyelerimizin çalışmalarını nede sizin verdiğiniz bu oylara halel getirecek hiçbir şey yapmayacağım.” Sözüme sonuna kadar da sadık kalacağım. Çalışmalarımızda herhangi bir bölge ya da mahalle ayrımı yapmaksızın ilçe merkezimiz ve yeni mahallelerimizle birlikte 73 mahallemizin tamamına olabildiğince eşit ve çözüm odaklı hizmet yaklaşımımızı sahaya yansıtıyoruz. Her mahallemizin sosyal, kültürel ve fiziki yapısının neye ihtiyacı var ise bunları tespit ederek ihtiyaç ve sıkıntıların giderilmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Değerli hemşehrilerim, seçim süreci boyunca hep dillendirdiğimiz İlçemizin en önemli eksiklikleri arasında olan ve dönem içerisinde yapılmasının taahhüdünü verdiğimiz terminal, hayvan pazarı ve mezbahane ile ilgili de çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Sanayinin bulunduğu bölgeden süt fabrikasına kadar Karacasu deresinin her iki tarafını duble yol olarak düzenleyip İlçemize yeni bir cadde kazandırarak şehir içi trafiğini rahatlatmak ile alakalı sözümüzün pazaryerine kadarki kısmını bitirerek hizmete açmış bulunmaktayız. Belediyemize ait yeni çöp toplama araçları alarak belediyemiz ekonomik ve işgücü imkânlarını en verimli şekilde kullanmayı planlamaktayız.

Gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse Belediyemiz imkânları ile 51.000 ton asfalt serimi ve detaylarını faaliyet raporumuzda açıkladığımız birçok hizmeti vatandaşlarımız ile buluşturmamızın haklı gururunu ve yapacak olduğumuz hizmetlerin heyecanını yaşamaktayız. Görev süremin sonunda Akyazı'mızın her yönüyle insanların yaşamaktan zevk aldığı bir şehir olması en büyük arzumdur.

Bu vesile ile her zaman yanımızda olan, bize duydukları güvenle çalışmalarımıza ivme kazandıran değerli hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunarım. Bu hizmetlerin planlanması ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen Meclis üyelerimiz, Başkan yardımcılarımız, müdürlerimiz, çalışma arkadaşlarımız, mahalle muhtarlarımız, paydaşlarımız ve tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim. 

BİLAL SOYKAN

Akyazı Belediye Başkanı

Akyazı Belediyesi - 2016 © Network